pozycjonowanie stron

Zleciliśmy komuś wykonanie swojej strony internetowej. Strona jest opublikowana w Internecie. Przeglądamy statystyki i poza naszymi wejściami nic więcej tam nie znajdujemy. Zadajemy sobie pytanie, czy może strona jest niewłaściwie zrobiona… Nic z tych rzeczy. Nawet najlepiej wykonana strona sama nie zaistnieje w wynikach wyszukiwarek. Byśmy zaczęli mieć wejścia na naszą stronę z wyszukiwarek stron, trzeba ją wypozycjonować.

Samo pozycjonowanie stron www (tu polecam: pozycjonowanie białystok), to nic innego jak czynności mające na celu wypromowanie naszej strony w wyszukiwarkach, a w zasadzie jednej – Google, ponieważ na dzień dzisiejszy ta właśnie wyszukiwarka ma największy udział w rynku.

O jakie czynności chodzi? Pierwszą rzeczą zanim zabierzemy się za pozycjonowanie, jest zoptymalizowanie strony pod słowa kluczowe jakie nas będą interesowały. Chodzi o to by nie było takiej sytuacji, że pozycjonujemy się na przykład na znaczki do listów, a na stronie mamy tylko informacje o kopertach. Po zoptymalizowaniu strony, możemy zabrać się za jej promocję w katalogach stron, możemy wymieniać się linkami ze stronami tematycznie powiązanymi. Dobrym wyjściem jest zbudowanie kilku stron, czasem kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu – w zależności od trudności pozycjonowanej frazy – i na nich zamieszczenie linków do naszej głównej strony. Oczywiście te dodatkowe strony, zwane zapleczem, również promujemy w katalogach stron.

Tags: ,