Pozycjonowanie sklepów internetowych

Nawet najlepszy sklep internetowy czeka porażka, jeśli biznesplan nie będzie obejmować wszystkich najważniejszych punktów na drodze do realizacji celu, czyli uzyskania dochodu. W budżecie przeznaczonym na otwarcie projektu trzeba zapewnić sporą część na promocję. Po podliczeniu wszystkich kosztów, samo projektowanie strony pochłania mniej niż jedną trzecią całego budżetu. Reszta to wdrożenie i pozycjonowanie, które jest i tak najtańszą formą pozyskania klienta. Wielu klientów agencji interaktywnych nie traktuje swojego nowego kanału dystrybucji globalnie.

Niedoświadczony i nieświadomy przyszły właściciel sklepu internetowego widzi tylko perspektywę do zakończenia pracy nad skryptem i grafiką, a później już tylko zajmie się sprzedażą. Brak pomysłu na kampanię promocyjną staje się przyczyną wielu rozczarowań przereklamowanym internetem.

A tymczasem cała wartość handlu sklepów internetowych może potencjalnie przypaść tym, które są w pierwszej dziesiątce na komercyjne frazy. Ponad połowa Internautów nigdy nie zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania. Mamy zatem szanse tylko wtedy, gdy nasz sklep zostanie wypozycjonowany do TOP10.

Aby to z kolei było możliwe, sklep internetowy musi być napisany zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami oraz według wskazówek i wytycznych Google. Skuteczne pozycjonowanie stron jest zarezerwowane dla najlepszych specjalistów zajmujących się niewielką liczbą stron docelowych.

Podejmowanie się pozycjonowania wielu klientów, nie sposób zrobić tego właściwie i bezpiecznie. A w gruncie rzeczy, jeśli mamy rozwijać swój biznes, zależy nam na stabilnej pozycji, dzięki której będziemy zwiększać sprzedaż.

Tags: , ,